Pareiza ādas kopšana ziemā.

Pareiza ādas kopšana ziemā.

Ziema ir ne tikai gaidītāko svētku laiks, bet arī īsts izaicinājums mūsu ādai.

Aukstums, vējš, apkure un saules trūkums. Visi šie faktori ļoti ietekmē gan mūsu izskatu, gan arī labsajūtu.

Azeta farmaceite, aptiekas vadītāja Egija Jēkabsone stāsta, ka ziemas periodā ļoti daudzi saskaras ar sausu un jutīgu ādu. Tā ir viena no visizplatītākajām ādas problēmām ar kuru cilvēki vēršas pēc palīdzības pie dermatologa.

Lai āda būtu vesela un labā stāvoklī nepieciešams

  • kvalitatīvs miegs,
  • fiziskas aktivitātes,
  • pilnvērtīgs uzturs,
  • pietiekami daudz uzņemts ūdens daudzums,
  • pareiza ādas kopšana.

Divu bērnu māmiņa Agnese dalās pieredzē par saviem ādas kopšanas paradumiem:

“Ādas kopšanas ziņā esmu minimāliste. Iedvesmu smeļos sociālajos tīklos un tieši vakar pamanīju, ka mana āda kļuvusi izteikti sausa. Pajautāju saviem sekotājiem ādas kopšanas padomus un saņēmu atbildes, ka ādas kopšanas rutīna jāpielāgo gadalaikam, it īpaši apkures sezonā. Āda ir vairāk jāmitrina un jāizvēlas produkti kas nodrošina ilgstošu ādas mitrināšanu.”

Ziemas periodā ādai nepieciešami vairāk barojoši krēmi, kas satur lipīdus. Tie ir atbildīgi par ādas aizsargspēju saglabāšanu un noturētu ādā mitrumu. Sausa āda parasti ir jutīgāka, raupjāka, ar noslieci uz zvīņošanos, lobīšanos, kā arī var izraisīt niezi. Lai ādas stāvokli uzlabotu ieteicams lietot krēmus un mazgājošos līdzekļus sausai un jutīgai ādai  no rīta un vakarā. Svarīgi atcerēties uzklāt sejas kopšanas produktus vismaz 30 minūtes pirms došanās ārpus mājas uz attīrītas ādas.

Bērnu ādas kopšanai jāpievērš lielāka uzmanība, jo viņu āda ir daudz jutīgāka. Ja vasaras sezonā tas nav tik aktuāli, tad ziemā arī bērna ķermeņa ādai nepieciešama papildus mitrināšana, ar tam paredzētu losjonu. Divu bērnu māmiņa Agnese stāsta, viņai patīk, ka kopjošie La Roche-Posay ķermeņa produkti ir piemēroti visiem vecumiem, gan bērniem, gan arī pieaugušajiem, jo tas ir lielisks ietaupījums.

La Roche-Posay lipikar ķermeņas kopšanas produktu līnijā ietilpst gan ķermeņa balzams, gan losjons, kas paredzēti sausai, jutīgai ādai un sniedz 48 stundu mitrināšanu. Tie nesatur smaržvielas vai krāsvielas, kas varētu ādu kairināt, tāpēc tie ir droši lietošanai visai ģimenei. Ja tiek izjusta pastiprināta nieze, tad palīdzēs La Roche-Posay lipikar  AP+ mitrinošs zīmulītis. To var uzklāt tieši uz niezošajām zonām vairākas reizes dienā. Lai attīrītu sausu ādu ieteicams lietot dušas eļļu vai krēmu, var lietot arī zīdaiņiem, ja ir piena krevele.

Jāatceras stiprināt arī savu savu organismu un lietot pietiekami daudz ūdens.

Ādas stāvokli ļoti ietekmē vitamīnu trūkums, piemēram, vitamīnu D, A un K deficīts. Noteikti ieteicams uzturā lietot zivju eļļu, kas ir bagātināta ar OMEGA-3 taukskābēm.

Ieteicams lietot arī OMEGA pure Max uztura bagātinātāju, jo tas satur augstas koncentrācijas omega-3 polinepiesātinātās taukskābes un E vitamīnu, kas ne tikai uzlabos ādas stāvokli, bet arī darbosies kā antioksidants un neļaus zivju eļļai oksidēties. Lietojot zivju eļļu mēs parūpēsimies par savu ādu, imunitāti, sirdi un smadzeņu darbību. Zivju eļļu ieteicams lietot maltītes laikā vai uzreiz pēc tās. Šo uztura bagātinātāju var lietot pieaugušie un bērni no 7 gadu vecuma. 

Ja tiek ņemti vērā visi iepriekš minētie ieteikumi, tad āda būs mitrināta un starojoša.

Uzzini vēl vairāk par šo tēmu Māmiņu klubāhttps://maminuklubs.lv/sieviesu-klubs/04-12-stv-kristine-kruze-mazula-kemena-valoda-adas-kopsana-ziema-grutniecibas-kalendars302174/