7 padomi par to, kā rūpēties par ādu lielpilsētas apstākļos

7 padomi par to, kā rūpēties par ādu lielpilsētas apstākļos

Lielpilsētas iedzīvotāju ikdiena ir vairāk nekā saspringta. Jaunas sievietes bieži apzināti izvēlas šādu dzīvesveidu, atrodot sev interesantu darbu, sabiedriskas un kultūras aktivitātes, atrodot laiku sportam un tikšanās ar draugiem. Dzīvei lielpilsētā ir arī sliktā puse- spēcīgais vides piesārņojums, kas nelabvēlīgi ietekmē ne tikai plaušu veselību, bet arī ādas stāvokli, un vasaras karstums izraisa strauju toksīnu koncentrācijas palielināšanos gaisā.

Vides kaitīgā ietekme

Galvenie skaistuma un jauneklīgas ādas “ienaidnieki” lielpilsētā ir toksīni un ultravioletais starojums. Pie toksīniem pieder: netīrumi, kvēpi, izplūdes gāzes un citu piesārņotāju mikroskopiskās daļiņas, kas pastāvīgi ir gaisā. Tie viegli iekļūst epidermas slāņos, aizsprostojot poras, izraisot nedabiskas ķīmiskas reakcijas un iekaisumus šūnās, iznīcinot kolagēnu, sausinot ādu, piešķirot tai tumšus plankumus. Papildu bīstamību piešķir saules radiācija. Tā izraisa bīstamu brīvo radikāļu augšanu ādas šūnās, kas bojā DNS un olbaltumvielas, kas ir atbildīgas par jauneklīgu ādas izskatu un ādas elastību. Protams, ka visvairāk cieš sejas, kakla un dekoltē zona. Tā ir ne tikai jutīga, bet arī neaizsargāta, jo ir atklāta tiešai apkārtējās vides un saules iedarbībai. Skaidrs, ka saudzīga un pastāvīga ādas kopšana lielpilsētā ir ļoti svarīga.

Skaistuma rituāli dzīvei lielpilsētā

1. Ikdienas ķermeņa detokss

Šis ļoti efektīvais divpakāpju process prasa neilgu laiku. Pirmais posms ietver sausu ādas masēšanu ar dabīgu saru suku, piecas minūtes pirms dušas. Tas stimulē asinsriti, limfodrenāžu, noņem atmirušās ādas šūnas un cīnās ar celulītu. Masāžu jāsāk no kājām, pakāpeniski virzoties uz augšu līdz kaklam, veicot visas kustības sirds virzienā. Otrais posms ir no senās ājurvēdas, un tas ietver mutes skalošanu ar eļļu. Lai veiktu šo vienkāršo toksīnu izvadīšanu, tukšā dūšā, mutē jāskalina viena ēdamkarote eļļas 5–20 minūtes. Lai ietaupītu laiku, to var darīt, mazgājoties dušā. Beigās eļļa ir jāizspļauj, jāizskalo mute un jāizdzer glāze ūdens. Vislabāk skalošanai ir piemērota auksti spiesta kokosriekstu eļļa vai nerafinēta saulespuķu eļļa.

2. No rīta izveidojiet ādai aizsargslāni

Šis solis ietver slāņa izveidi uz ādas, kas aizsargā to no apkārtējās vides “agresoriem”. Pirms iziešanas uz ielas, uz tīras sejas, kakla un dekoltē zonas jāuzklāj līdzeklis, kas satur antioksidantus, kas savukārt spēj neitralizēt toksīnus un brīvos radikāļus- saules aizsargkrēms, kas samazina UV staru ietekmi uz ādas šūnām.

3. Uzturs- Tavam skaistumam

Mūsu āda bez šaubām atspoguļo mūsu iekšējās ekosistēmas stāvokli, ko lielā mērā ietekmē mūsu uzņemtās pārtikas kvalitāte. Lai samazinātu un novērstu iekšējo iekaisumu, kas novājina antioksidantu un citu barības vielu dabiskās rezerves, kuras ir vajadzīgas ādas skaistumam un jaunībai, pievērsiet lielu uzmanību savam uzturam. Centieties katru dienu uzturā lietot augļus un dārzeņus, kā arī ar E vitamīniem bagātinātus produktus- avokado, riekstus un olīveļļu.

4. Sejas attīrīšana vakaros

Lielpilsētas iedzīvotājiem nepieciešama dubulta sejas attīrīšana. Vakarā viņu āda ir īpaši netīra: kosmētikas virspusē uzkrājas putekļi un dažādu apkārtējās vides ķīmisko savienojumu daļiņas. Lai to visu noņemtu, vislabāk ir izmantot, uz eļļas bāzes izgatavotus, produktus, jo šādi piesārņotāji visbiežāk nešķīst ūdenī un tāpēc tos var noņemt tikai ar taukainu vielu palīdzību. Otrajā posmā tiek veikta dziļa poru attīrīšana. Šim nolūkam tiek izmantots, no dabīgām sastāvdaļām izgatavots, viegls produkts, piemēram, micelārais ūdens. Dubultā attīrīšana ne tikai ļauj ādai elpot, bet arī lieliski sagatavo to mitrinātāja uzklāšanai.

5. Ādas atjaunošana un mitrināšana pirms gulētiešanas

Pēc ādas attīrīšanas ir pienācis laiks uz ādas uzklāt antioksidantus. Jūs, iespējams, domājat: “Kāpēc man atkal ir nepieciešami antioksidanti, ja esmu jau mājās?” Jautājums ir diezgan loģisks. Fakts ir tāds, ka pat mājās gaiss pastāvīgi ir piesārņots. Šo piesārņojumu rada no krāsnīm nākošais piesārņojums, mazgāšanas līdzekļi, aerosoli (matu aerosoli un gaisa atsvaidzinātāji), kā arī pelējuma daļiņas, dzīvnieku vilna un citi.

6. Regulāra eksfoliējoša maska

Delikāta ādas eksfoliēšana (līdz divām-trim reizēm nedēļā) ir vēl viena neatņemama regulāra procedūra lielpilsētas apstākļos. Tā attīra ādu, noņem atmirušās ādas šūnas, pozitīvi ietekmējot ādas dabiskās atjaunošanās gaitu.

7. Iknedēļas atpūta no kosmētikas

Tas ir fakts – visu nedēļu mūsu seja tiek pakļauta nopietnai slodzei no ārpuses. Vismaz vienā no dienām ir labi nelietot kosmētiku un ļaut ādai “elpot”. Šādu “atslodzes” dienu var apvienot ar rīta lobošo masku sejai. Pēc tam uzklājiet vieglu mitrinātāju ar antioksidantiem, vitamīniem un minerālvielām. Visbeidzot, pēdējais obligātais solis ir SPF uzklāšana. Vakarā, pat, ja dienas laikā Jūs nelietojat dekoratīvo kosmētiku, neaizmirstiet rūpīgi attīrīt sejas ādu.