Iedegums bez saulītes

Iedegums bez saulītes

Pavasara pirmie saules stari, liek kavēties atmiņās par atpūtas brīžiem sauļojoties pludmalē. Kamēr laikapstākļi to vēl neļauj, skaistu iedegumu var iegūt, lietojot paštonējošos produktus.

Par paštonējošo losjonu.

Visi paštonējošie losjoni, aerosoli un putas satur DHA (dihidroksiacetonu), ko iegūst no cukurbietēm un cukurniedrēm, kas, reaģējot ar ādas virsslāņa saturošām aminoskābēm, rada reakciju, kura padara ādu tumšāku un piešķir tai zeltainu spīdumu. Šī sastāvdaļa arī rada paštonējošo produktu spilgto smaržu.

Pirms paštonējošā losjona lietošanas.

Atceries, ka rezultāts katram ir individuāls, jo ādas un paštonējošās kosmētikas mijiedarbība katram no mums var būt atšķirīga un ādas reakciju ir grūti paredzēt. Pirms sāc lietot jaunu pašiedeguma līdzekli, vispirms ieteicams to pārbaudīt uz neliela ādas laukuma. Paštonējošais līdzeklis neaizsargā no saules staru iedarbības un ilgstoši atrodoties saulē, āda var apdegt. Tāpēc papildus jālieto saules aizsargkrēmi.

Tā kā pašiedeguma līdzekļa izraisītie melanīna sintēzes procesi notiek ādas virskārtā, iedeguma efekts ir īslaicīgs. Daloties un noārdoties šūnām, āda kļūst gaišāka 3-6 dienu laikā.

Sagatavo ādu pirms “sauļošanās” lietošanas

Pirms paštonējošā losjona uzklāšanas, (ja vēlies) likvidēt apmatojumu, tas jādara vismaz 24 stundas pirms. Skūšanās ādu padara īpaši jutīgu un pašiedeguma krēma uzklāšana to tikai pastiprinās. Pirms pašiedeguma losjona lietošanas maigi attīri ķermeņa ādu, lai nedzīvās ādas šūnas neabsorbētu produktu radot nevienmērīgu iedegumu. Lai nodrošinātu pēc iespējas vienmērīgāku iedegumu ir svarīgi papildus mitrināt sausākās ķermeņa vietas, piemēram, elkoņus un ceļus, lai tajās vietās neveidotos plankumi.

Kā pareizi uzklāt paštonējošo losjonu?

Ieteicams produktu klāt sākot no kājām uz augšu, plecu, kakla zonu un seju atstājot beigās. Tas jādara tāpēc, lai mazinātu iespēju, ka tavas kustības atstāj nevienmērīgus plankumus uz ādas. Visgrūtāk vienmērīgi uzklāt produktu ir uz potītēm, kāju un roku pirkstu starpām, plaukstām un locītavu vietām. Šajās zonās ieteicams līdzekli klāt plānākā kārtā un rūpīgi iemasēt, līdz āda ir pilnīgi sausa. Kad līdzeklis ir uzklāts, ļoti rūpīgi nomazgā rokas, plaukstu iekšpuses un pirkstu starpas, to var veiksmīgi izdarīt arī ar mitru salveti. Ja tomēr nevēlies smērēt rokas, var izmantot īpašus cimdus tonējošā līdzekļa uzklāšanai. Pēc paštonējošā krēma uzklāšanas uz sejas, rūpīgi notīri uzacis un zonu pie matu saknēm. Pēc krēma uzklāšanas pagaidi brīdi līdz līdzeklis ir pilnībā iesūcies ādā un tikai tad apģērbies.

Atceries, ka paštonējošos produktus nevar nomazgāt, tāpēc tos noteikti nav ieteicams lietot dienā pirms svarīgiem pasākumiem.

Ja pēc iedeguma tomēr pamani kādu plankumu, to var pagaišināt izmantojot citrona sulu.