Kad āda kļuvusi jutīga, kā tai palīdzēt?

Kad āda kļuvusi jutīga, kā tai palīdzēt?

Kad āda ir vesela, tā pati par sevi spēj parūpēties un tās dabīgā aizsargbarjera pasargā organismu no baktēriju iekļūšanas un ūdens iztvaikošanas. Šāda āda ir pietiekami mitrināta, tvirta, gluda un elastīga. Taču pēc aptuveni 25 gadu vecuma, kad āda sāk novecot, tā var nespēt vairs pilnvērtīgi pildīt savas dabīgās funkcijas. Un, pievienojoties ikdienas straujā dzīvesritma radītajam stresam, dzīvesveida īpatnībām un apkārtējās vides ietekmei, piemēram, straujai temperatūras maiņai, klimatiskiem apstākļiem, apkurei, sejas aizsargmasku nēsāšanai ikdienā, mazinās ādas dabīgās aizsargspējas un tā var pēkšņi kļūt jutīga un reaģēt ar apsārtumu, velkošām vai dedzinošām sajūtām, sausumu, izsitumiem. Jutīga āda ne tikai sagādā diskomfortu ikdienā un tādējādi samazina dzīves kvalitāti, bet, ja nesniedzot tai atbilstošu aprūpi, tā var arī iedzīvoties nopietnākās ādas problēmās ar ilgtermiņa sekām, piemēram, var attīstīties alerģija, iekaisuma process, dermatozes.

 

 

Jutīga āda nav ādas stāvoklis, ar kuru jāsamierinās

 

Pirms ķerties pie apsārtušas ādas kopšanas izvēles, svarīgi saprast, ka jutīga āda nav ādas tips. Dažādu faktoru ietekmē jutīga var kļūt pilnīgi jebkura āda, neatkarīgi no tās tipa - kā kombinēta, tā taukaina un sausa. Ļoti svarīgi piemēroties ādas tipam, izvēloties ādas kopšanas līdzekļus, ar kuriem remdēt ādu, mazināt apsārtumu un paaugstināt ādas jutības slieksni. Biezs un bagātīgs krēms, kas būs ideāls sausai, jutīgai ādai, būs par smagnēju taukainai, jutīgai ādai un var aizsprostot poras, radot vēl vairāk izsitumu. Piemēram, kombinētai un jaukta tipa apsārtušai ādai ikdienas kopšanā var izvēlēties Algotherm AlgoSensi Augstas panesībasaizsargājošs fluīdu, bet par sausu ādu un tās apsārtumu parūpēties uztici krēmiem, kam papildus ādu nomierinošajām sastāvdaļām pievienotas arī barojošas sastāvdaļas, piemēram, šī sviests un augu glicerīns. Sausai ādai apsārtuma mazināšanai noderēs, piemēram, Institut Esthederm Sensi System Calming Biomimetic Cream, kas papildus iedarbosies arī pret ādas novecošanās procesiem un stiprinās ādas aizsargmehānismus. Aptieku plauktos jāmeklē uzticamus kosmētikas zīmolus, kas izstrādājuši uz pierādījumiem balstītus efektīvus, ādai un dabai drošus līdzekļus.

 

 

Kā jutīgai ādai iespējami labāk palīdzēt?

 

1.     Pārskati savus paradumus

Pirmais solis ceļā uz apsārtušas, jutīgas ādas atveseļošanu ir iespējami vairāk izslēgt no saviem ikdienas paradumiem tās darbības, kas kalpo kā kairinātājs. Ir nepieciešams maksimāli atteikties no jebkuriem provocējošiem faktoriem, kā piemēram:

-    agresīviem sejas attīrīšanas līdzekļiem, piemēram, abrazīviem skrubjiem;

-    kosmētikas un higiēnas līdzekļiem, kas satur kairinošas vielas;

-    pārmērīgas sevis pakļaušanas UV starojumam - sauļošanās saulē vai solārijā;

-    biežas alkohola lietošanas;

-    pirts, karstas vannas apmeklēšanas.

 

2.     Tīri ādu regulāri

Jebkuru ādu ir svarīgi regulāri attīrīt, jutīgu ādu - ar maigiem attīrīšanas līdzekļiem. Būtiski, ņemt vērā, ka tīrs ūdens vien nespēs ādu pietiekami attīrīt no dekoratīvās kosmētikas, sebuma, putekļiem un netīrumiem, tādējādi radot papildus faktorus ādas jutīgumam. Maldīgi arī domāt, ka attīrīšana būs lieka ādas kairināšana, tāpēc no tās jāizvairās. Tieši pretēji - piemeklējot piemērotus, maigus un neabrazīvus līdzekļus, ādas stāvoklis uzlabosies. Gan ikdienas ādas attīrīšanai, gan regulārai dziļākai ādas poru attīrīšanai no atmirušajām šūnām var izvēlēties Institut Esthederm Osmoclean līnijas attīrošos līdzekļus. Algotherm AlgoEssential attīrošo līdzekļu sastāvā ir aļģu ekstrakts, kas remdē ādu un noņem apsārtumu. AlgothermAlgoEssential Enzīmpīlinga gels ir maigs pīlings, kas piemērots arī jutīgai, sausai ādai, tas dziļi attīrīs ādu, to nekairinot.

 

3.     Ikdienā lieto specifiskus ādas kopšanas līdzekļus

 

Ikdienas skaistumkopšanas rituālam izmanto ādas kopšanas līdzekļus, kas īpaši piemēroti apsārtušas, jutīgas ādas kopšanai, jo tie remdēs ādu, mazinās ādas jutību un iekaisuma procesus, kā arī vienlaikus palīdzēs ādai paaugstināt tās jutības slieksni, padarot to mazāk reaktīvu.

 

Serumi

Iespējams, esi atradusi savu ideālo sejas krēmu un nevēlies to mainīt, tad zem sava ikdienas ādas mitrinātāja klāj serumu, kas īpaši radīts jutīgas vai apsārtušas ādas vajadzībām. Papildus savam ādas tipam atbilstošajam sejas krēmam izvēlies, piemēram,  InstitutEsthederm Intensive Vitamine E serumu, kas diskomfortu un ādas reaktivitāti samazinās nekavējoties. Šo serumu ieteicams lietot kursa veidā. Vai vari izvēlēties Algotherm AlgoSensi Remdējošs serumu, kurš būs piemērots pilnīgi visiem ādas tipiem. Vien pāris pilieni šī seruma zem ikdienas krēma uzlabos ādas dabisko aizsardzības sistēmu.

 

Kosmētiskās maskas

Lai pasargātu ādu, vakaros uz sejas var uzklāt kādu ādas aizsargbarjeru atjaunojošu sejas masku, piemēram,Laino Remdējoša maskajutīgai ādai. Kad plānota pastaiga pa sniegotajām dabas takām vai došanās uz kalnu, visas ģimenes vaigu galus var pasargāt no sala un vēja ietekmes uz ādu, lietojot Algotherm AlgoSensi SOS balzamu, ka ir daudzfunkcionāls produkts, ko iespējams lietot kā kosmētiko sejas masku, tas aizsargās ādu un paaugstinās tās jutības slieksni.

 

 

Parūpējies par savu ādu šajā sezonā, kad aukstums un vēji ir kļuvuši par lielu izaicinājumu ikvienai ādai! Sadzirdi ādas palīgā saucienu, kad tā ar apsārtumu reaģē, jo pati saviem spēkiem vairs netiek galā!