Kā rūpēties par ādu ziemas laikā?

Kā rūpēties par ādu ziemas laikā?

Tuvojoties gada noslēgumam, ārā temperatūra aizvien vairāk krītas un laiks kļūst nemīlīgāks. Īpaši to izjūt mūsu āda, kas aukstā vēja ietekmē kļūst sausa. Arī iekštelpu apkure uz ādu iedarbojas ar sausinošu efektu, tāpat arī karsta vanna vai duša. Laikus nepamanot vai necīnoties ar šo problēmu, āda aukstā gaisa ietekmē paliek sausa, var būt sārta un kairināta, niezēt un pat sāpīgi plaisāt. Tādēļ ir svarīgi pareizi rūpēties par savu ādu aukstajā laikā, lai tā būtu maiga, mitrināta un veselīgi mirdzoša.

1. Mazgājieties siltā ūdenī

Ziemas aukstajā laikā karsta vanna vai duša ir ļoti vilinoša. Tomēr centieties mazgāties siltā nevis karstā ūdenī, lai pasargātos no liekas ādas eļļu izvadīšanas. Centieties šo soli ievērot kaut vai tikai mazgājot rokas un seju. Ejot vannā, pievienojiet ūdenim mitrinošu eļļu vai kādu vannas bumbu ar pievienotām mitrinošām sastāvdaļām.

2. Mitriniet ādu uzreiz pēc mazgāšanās

Pēc vannas vai dušas ir svarīgi ādu mitrināt, īpaši, ja esiet mazgājusies karstā ūdenī. Lietojiet barojošu ķermeņa krēmu uzreiz pēc mazgāšanās uz nosusinātas, bet vēl mazliet mitras ādas, tādējādi saglabājot ādas uzsūkto mitrumu un barojot to papildus. Svarīgi krēmu neieberzēt, bet maigi uzklāt uz ādas, lai neradītu lieku kairinājumu. Ieteicami ir ķermeņa krēmi, kuru sastāvā ir E vitamīns un alveja, kas nomierina un mitrina ādu.

3. Neaizmirstiet par pīlingu

Ādas attīrīšana no mirušajām šūnām ir svarīgs solis uz veselīgi mirdzošu ādu. Maiga attīrīšana no ādas noņem atmirušās šūnas un ļauj jaunām, veselīgām šūnām sasniegt ādas virsmu, padarot to veselīga izskata un viegli mirdzošu. Tāpat, ķermeņa krēmam ir vieglāk iesūkties šūnās. Atcerieties, ka aukstajā sezonā āda var būt sausa un vieglāk kairināma, tāpēc ieteicams izvēlēties maigus un saudzīgus produktus pīlingam.

4. Mitriniet gaisu

Apkures sistēmas padara gaisu iekštelpās sausu, tāpēc apsveriet iespēju iegādāties gaisa mitrinātāju. Novietojiet to savā guļamistabā, lai mitrinātu gaisu un pasargātu ādu no sausuma.

5. Parūpējieties par sevi arī no iekšpuses

Aukstajā laikā bieži nomainām glāzi ūdens pret karstu tēju, kafiju vai kakao. Bet neaizmirstiet, ka mūsu ādai nepieciešama mitrināšana gan no ārpuses, gan no iekšpuses. Glāze silta ūdens ar citronu būs mitrinoša un veselīga tavam ķermenim. Jūtot ādas sausumu, ieteicams dienā izdzert glāzi vai divas vairāk nekā ierasts ikdienā. Pārliecinieties, ka ķermenis saņem pietiekami C vitamīna un cinka, lai spētu ražot kolagēnu un elastīnu. Ieteicams arī papildināt diētu ar omega-3 saturošiem produktiem vai uztura bagātinātājiem, tie palīdz uzturēt ādu maigu.