Padomi mazuļu ādas kopšanai ziemā

Padomi mazuļu ādas kopšanai ziemā

Ziemas periodā raksturīgais aukstais vējš, mitrais gaiss un mīnus grādi ir īsts pārbaudījums mazuļa plānajai un jutīgajai ādai. Kā to pasargāt dodoties pastaigās un pavadot laiku ārā, uzzināsi šajā rakstā.

Svaigs gaiss mazuļiem  ir nepieciešams tāpēc ir lieliski doties garās pastaigās, lai izvairītos no mazuļa ādas apsaldējumiem vai iekaisumiem, ir svarīgi lietot īpaši barojošus un mitrinošus krēmus.

Aizsargā mazuļa lūpas

Bērna lūpas vairums gadījumos ir mitras siekalu un tekoša deguns dēļ. Šāds ilgstošs mitrums pastaigu laikā var padarīt mazuļa lūpas viegli ievainojamas pret aukstumu. Pirms došanās ārā, uzsmērē uz mazuļa lūpām barojošu lūpu balzāmu, kas veidos aizsargbarjeru pret ārējas vides ietekmējošajiem apstākļiem.

Aizsargā mazuļa sejas un ķermeņa ādu

Uz mazuļa sejas pirms došanās ārā uzzied īpaši barojošu krēmu kas pasargās no vēja. Ja tomēr mazuļa āda ir appūsta un sarkana, lieto krēmu kas paredzēts īpaši jutīgai ādai, lai atjaunotu dabisko aizsardzību un ārstētu ādas iekaisumus. Vislabāk, ja mazulim paredzētajā krēmā sastāvā ir pantenols un E vitamīns kas kopj un saudzē ādu.

Mazgā mazuli ar eļļām

Ziemas sezonā ierasto ziepju vai dušas želeju vietā lieto eļļas. Tās neputojas, bet vissvarīgākais nesausina un maigi attīra ādu. Pēc mazgāšanās mazulim uzklāj mitrinošu ķermeņa krēmu. Atceries, ka āda labāk uzsūc mitrinošus līdzekļus, ja tā ir viegli mitra.

Lieto krēmus ar SPF

Arī ziemā krēmi ar saules aizsarg faktoru ir aktuāli, jo dažreiz saulīte mūs palutina ar savu siltumu. UV starojums ir vienādi kaitīgs gan ziemā, gan vasarā, tāpēc pirms došanās ārā uz mazuļa ādas uzklāj SPF saturošu krēmu.

Ja ievērosi šos padomus mazulis būs pasargāts no apsaldētas un iekaisušas ādas. Svarīgi atcerēties, ka mazuļu āda ir plānāka un jutīgāka un to var apsaldēt īsākā laikā nekā pieaugušais. Turklāt bērni aizrāvušies ar rotaļām var nepievērst uzmanību, ka vaigi, rokas vai kājas ir nosalušas tāpēc ieteicams sekot līdzi bērna ādas stāvoklim.