Padomi sausas ādas kopšanai

Padomi sausas ādas kopšanai

Ziemas sezona ir īsts pārbaudījums mūsu ādai, it īpaši, ja tā ir jutīga un sausa. Lai rastu risinājumu un palīdzētu novērst sausu ādu, ir jāizprot tās rašanās iemesli.

Kāpēc āda paliek sausa?

Iemesls ir samazinātais lipīdu (tauku daudzums) un samazināta ūdens saistīšanas spēja virsējā ādas raga slānī. Sausa āda var būt sezonāla, piemēram, tikai ziemas mēnešos un var būt arī pastāvīga.

Fizioloģiski ar gadiem āda paliek plānāka un sausāka, un ,apmēram, 75% populācijas pēc 65 gadu vecuma sastopas ar minēto problēmu.

Sausas ādas pazīmes:

-āda sāk “blaugznoties”,

-jūtama stiepšanas sajūta,

-jūtama nieze,

-ādā redzamas sīkas, mazas plaisiņas,

-uzklājot kosmētiku tā klājas nelīdzeni.

Sausa āda ne tikai rada diskomfortu, bet var rasties arī ilgstošas problēmas, jo ādu pakasot rodas brūcītes, kas pēc tam var iekaist. Ja brūcīte netiek sadziedēta tā veidojas kā ekzēma. Sausa āda izskatās nogurusi un tajā ātrāk veidojas grumbas.

Kā kopt sausu ādu?

Lieto mīkstinošus līdzekļus, piemēram, TOPIALYSE BAUME EN SPRAY. Tas ir izsmidzināms mīkstinošs līdzeklis sausai ādai. Samazina niezi un diskomfortu, kas ir raksturīgs sausai un atopiskai ādai. Nomierina kairinājumu un pastiprina ādas barjeras funkciju. Izsmidzināmo balzamu ir ļoti viegli uzklāt uz ādas un sasniegt pat tās vietas, kuras parasti ir grūti aizsniedzamas. Rūpes par ādu, kļūst par vieglu un jautru procesu pat maziem bērniem!

Ļoti koncentrētas dermatoloģiskās sastāvdaļas: - 40% BAROJOŠS KOMPLEKSS 6 un 9 omega taukskābju avots, mitrina un padara ādu elastīgu. Camelina eļļa ir Omegas 3, 6 un 9 avots, baro un mīkstina. Babassu sviests: „silikona tipa” sviests, veicina vieglāku balzama vienmērīgu uzklāšanu, vienlaikus nodrošinot ādas barošanu un komfortu. - 4% NIACINAMĪDS: nomierina, mitrina un atjauno ādas aizsargbarjeru. - PREBIOTISKIE CUKURI: atjauno mikrobioma līdzsvaru, tādējādi samazina ekzēmas recidīva izredzes. Nesatur minerāleļļu, silikonu, konservantus, krāsvielas. Bez smaržas. Var lietot gan uz sejas, gan ķermeņa. Ar 48 stundu iedarbību.

Piemērots pieaugušajiem, bērniem un zīdaiņiem (izņemot priekšlaicīgi dzimušos bērnus).

Dienā izdzer 2-3l ūdens.

Ūdens ir vitāli svarīgs mūsu organismam tāpēc ir svarīgi to uzņemt pietiekamā daudzumā.

Rūpējies par sausu ādu pareizi.

Izmanto sejas tīrīšanas līdzekļus, kas pēc iespējas tuvāki pH līmenim.

Vispiemērotākie līdzekļi sausai ādai ir micelārie ūdeņi vai pieniņi, jo sārmainie mazgāšanas līdzekļi sausina ādu. Uzreiz pēc sejas attīrīšanas uzklāj sejas ādai mitrinošu krēmu. Papildus krēmam var lietot arī serumu.

Pēc vannas vai dušas uzklāj sejas un ķermeņa krēmus 3 minūšu laikā, tad tie iesūksies ādā vislabāk.