Strijas! Kā izvairīties no strijām un kā tās mazināt

Strijas! Kā izvairīties no strijām un kā tās mazināt

Bieži vien tiek uzskatīts, ka strijas parādās tikai pēc grūtniecības, bet tā nav patiesība. Strijas var rasties ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Tās var parādīties pēc straujām izmaiņām svarā, pusaudžiem - kad strauji izaug, tās var izraisīt traucējumi hormonālajā sistēmā un nepārdomāta muskuļu audzēšana.

Kas ir strijas?

Strijas ir kosmētisks defekts - ādas (dermas) plīsums, kas rodas pārmērīgas audu stiepšanās dēļ.  Ieplīstot dermas slānim, plīsumu vietā parādās labi redzama apasiņotā zemādas slāņa daļa, tāpēc agrīnās strijas ir sarkanīgā, violetā vai rozā tonī.

Pēc kāda laika strijas piepildās ar jauniem saistaudiem, tāpēc tās kļūst baltas, atgādinot rētas.

Tipiskākās vietas, kur novērojama striju veidošanās ir uz tām ķermeņa vietām, kuras visstraujāk reaģē uz svara izmaiņām. Piemēram, uz gurniem, vēdera, krūtīm, augšstilbiem, sāniem un roku augšdelmiem.

Kā samazināt un izvairīties no striju veidošanās?

Sabalansēts uzturs

Ieteicams uzturā iekļaut zivju produktus, produktus dabiskā formā - apelsīnus, citronus, tomātus, spinātus, brokoļus, sēklas un riekstus. Papildus šiem produktiem, ieteicams lietot vitamīnu un uztura bagātinātājus, kuru sastāvā ir A, E, C vitamīni un cinks. Tie uzlabo elastīgo,  škiedru struktūras kvalitāti un nodrošina labāku ādas elastību, savukārt, cinks piedalās audu vielmaiņā.

Mitrinošu ķermeņa produktu lietošana

Ieteicams ikdienā lietot barojošus un mitrinošus ķermeņa kopšanas līdzekļus, kas ādu padara gludu un elastīgu. Papildus šiem līdzekļiem var lietot mazgāšanās līdzekļus - ziepes, dušas želeju, kuru sastāvā ir eļļa.

Ādas virsējās kārtas attīrīšana

Lai sasniegtu labākus rezultātus ādas mitrināšanā un produkti tajā labāk iesūktos, svarīgi ir 1-2 reizes nedēļā veikt ādas pīlingu jeb skrubēšanu ar ķermeņa skrubi.

Pietiekama ūdens daudzuma uzņemšana un ūdens procedūras

Dienā ieteicams izdzert 1,5-2l ūdens, tas piešķir ādai mitrumu. Tā kā ūdens cilvēkam nepieciešams gan iekšēji, gan ārēji, ne mazāk svarīgas ir arī ūdens procedūras - aktivitātes baseinā (vasarā ezeros un upēs), zemūdens masāžas, kontrastdušas u.c.

Pretstriju līdzekļi

Ieteicams lietot pretstriju līdzekļus - eļļas, krēmus, želejas vai losjonus. Tie satur augu eļļas - mandeļu, avokado, greipfrūtu u.c. kas palīdz cīnīties ar strijām.

Vislabāk problēmzonas no rīta ieziest ar želeju, bet vakarā ar krēmu. Grūtniecības periodā vēlams profilaktiski lietot pretstriju līdzekļus vēderam, krūtīm un augšstilbiem.

Vēlams atcerēties, ka strijas ar kosmētisko līdzekļu palīdzību pilnībā novērst nevar, daudz lielāku efektu, bet ar finansiālo ieguldījumu, var sasniegt apmeklējot lāzerprocedūras vai veicot ādas plastiskās operācijas.