Vai ir iespējams izvairīties no celulīta?

Vai ir iespējams izvairīties no celulīta?

Celulīts ir nepareizas formas taukaudi, kas sastāv no taukiem, ūdens un toksiskām vielām un uzkrājas tieši zem ādas, koncentrējoties vienā vai vairākos noteiktos ķermeņa rajonos. Tās ir ādas virsējā slāņa izskata izmaiņas, ko tautas valodā bieži dēvējam par ”apelsīna miziņu”. Celulīts ir plaši izplatīts, sevišķi sieviešu vidū un apgrūtina līdz pat 90% sieviešu dažādās sabiedrībās.

Aptuveni 85 līdz 98 procenti no visām sievietēm, kas vecākas par 20 gadiem, saskaras ar celulītu.

Viens no iemesliem, kādēļ celulīts vairāk skar sievietes, nevis vīriešus, ir saistīts ar fundamentālām abu dzimumu zemādas taukaudu struktūras atšķirībām. Sievietēm augšstilbu un kakla zemādas tauku slānis ir veidots no lielām tauku šūnām, kuras atdala izliektas saistaudu sieniņas. Kad tauku šūnas iespiežas dermā, kunkuļi ir saredzami arī uz ādas virsmas, kas rada apelsīna miziņas efektu.

Celulīts izteikti redzams uz sēžamvietas un augšstilbiem, lai arī tas var parādīties arī uz augšdelmiem un vēdera, galvenokārt tas parādās vietās, kur uzkrājas tauki.

Celulītu var mēģināt samazināt ar veselīgiem ieradumiem un īpašu ķermeņa kopšanu.

dēļ Jums ir celulīts

1. Ģenētika ir nozīmīgs celulīta rašanās iemesls. Ja citām sievietēm jūsu ģimenē ir celulīts, visticamāk, ka jūs arī ar to saskarsieties.

2. Ja esat sieviete, tas ir vēl viens papildus iemesls celulīta esamībai. Tas saistīts ne tikai ar jūsu saistaudu sieniņām. Sievietēm tauku uzkrāšanās zonas atšķiras no vīriešu tauku uzkrāšanās zonām. Sievietēm tauki visbiežāk uzkrājas gurnos un augšstilbos, kur arī visbiežāk ir redzams celulīts. Estrogēns arī ir celulīta attīstības faktors.

3. Celulīta parādīšanos neietekmē ķermeņa svars, taču liekais svars var pasliktināt tā izskatu. Arī strauja svara zaudēšana ietekmē celulīta parādīšanās intensitāti. Ar celulīti var saskarties arī tievas un sportiskas sievietes.

4. Novecošanās procesa ietekmē, celulīts var kļūt izteiktāks. Tas ir tāpēc, ka, novecojot, ādas elastība mazinās.

5. Mazkustīgs dzīves veids var palielināt jūsu iespējas saskarties ar celulītu (tāpat kā grūtniecība). Tomēr arī, ja jūs esat aktīva dzīves veida piekritēja, nav garantija, ka jūs izvairīsieties no celulīta.

6. Cilvēkiem, kuri uzturā uzņem daudz tauku, ogļhidrātu vai sāls un pārāk maz uzņem šķiedrvielas, iespējams, celulīta izpausmes ir izteiktākas. Celulīts var būt vairāk izplatīts arī smēķētāju vidū, kā arī cilvēkiem, kuri ilgstoši sēž vai stāv vienā pozīcijā.

Kā samazināt celulītu

Esiet labā fiziskā formā: Vingrinājumi var sadedzināt taukus un paaugstināt muskuļu tonusu. Tas var palīdzēt jums izskatīties labāk, vizuāli uzlabojot celulīta skartās zonas.

Piekopjat veselīgu dzīves veidu: Veselīga dzīves veida piekopšana var mazināt liekā svara risku, kas ir celulīta parādīšanās riska faktors.

Iedegums: Tumša āda parasti vizuāli samazina celulīta redzamību. Kopiet savu ādu un izmantojiet mākslīgo iedegumu, nevis solāriju, jo tā kaitīgie UV stari var mazināt jūsu ādas elastību.