Kā kopt matus pēc uzturēšanās saulē?

Kā kopt matus pēc uzturēšanās saulē?

Vasara ir laiks, kad pēc iespējas vairāk cenšamies pavadīt laiku dabā sauļojoties un izbaudot silto laiku. Tomēr jāatceras, ka saules ietekmē tiek bojāta matu struktūra un tie kļūst sausi. Tā kā pavadām laiku arī pie jūras, tās sāļais ūdens un smiltis, matus padara nepakļāvīgus. Esam apkopojuši padomus, kā kopt matus, lai tie saglabātu veselīgumu.

Ilgstoši atrodoties saulē, tā pavājina matu apjomu, elastību un vijīgumu. Saule uzsūc matos esošās vielas - lipīdus, keratīnu, vitamīnus un ūdeni, rezultātā mati kļūst ļoti trausli un sausi. Lai atjaunotu matu veselīgo stāvokli nepietiek vien ar ierasto šampūnu, kondicionieri un matu masku.

Lieto cepuri vai lakatu

Dodoties ārā, lai pasargātu savus matus no UV starojuma, lieto cepures vai lakatus. Šie aksesuāri ne tikai izskatīsies stilīgi, bet arī pasargās matus no saules izraisītiem bojājumiem.

Žāvē matus dabiski

Vasaras sezonā ieteicams atteikties no fēniem un matu veidotājiem, jo tie papildus sausina matus. Ja tomēr to izdarīt nav iespējams, pirms tam mati jāpabaro ar dziļi mitrinošu matu masku un žāvēšanas vai veidošanas laikā jālieto aizsarglīdzekļi pret karstumu.

Lieto mitrinošu šampūnu un kondicionieri

Tā kā galvenais uzdevums ir matus mitrināt, izvēlies matu kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir zīda proteīni, E un F vitamīni, beta karotīns un UV aizsargfiltrs.

Lieto dziļi mitrinošu matu masku

1-2 reizes nedēļā palutini savus matus ar bagātīgi mitrinošu matu masku. Tā atdzīvinās un piešķirs papildus mitrināšanu saulē novājinātiem matiem.

Izvēlies neizskalojamu matu serumu

Lai papildus parūpētos par matu galiņiem, izvēlies serumu, ko pēc tam nav jāizskalo. Tas palīdzēs mitrināt sašķēlušos matu galiņus un piešķirs mirdzumu. Atceries, ka serums jāieklāj no matu vidus, lai netaukotu matu saknes.

Neaizmirsti par galvas ādu

Bieži vien galvas ādas kopšana tiek atstāta novārtā. Papildus matu kopšanas līdzekļiem ieteicams lietot speciālus serumus un fluīdus, kas paredzēti tieši galvas ādas kopšanai. Tie baro matu sīpoliņus, un atrisina galvas ādas problēmas - blaugznas, niezi, matu izkrišanu. Papildus ieteicams nedēļā reizi veikt galvas ādas pīlingu un matus mazgāt, izmantojot masāžas ķemmes. Mazgājot matus ar pirkstiem, tiek izmazgāti mati, bet pēc laika var matos manīt atmirušās galvas ādas šūnas, kuras liela daļa cilvēku notur par blaugznām

Izvēlies uztura bagātinātājus matu stiprināšanai

Spēcīgiem matiem nepieciešamas olbaltumvielas, A, B un C vitamīni, kā arī minerālvielas. Papildus sabalansētam uzturam, lieto uztura bagātinātājus, kas stiprinās matus, nagus un uzlabos sejas ādas stāvokli.

Esi fiziski aktīva

Fiziski kustoties tiek nodrošināta matu apasiņošana un apgāde ar nepieciešamajām vielām, kas stimulē matu augšanu.

Atšķirībā no matiem āda var pati sevi mitrināt, savukārt mati nepieciešamo mitruma līmeni patstāvīgi atgūt nevar. Tāpēc ir īpaši svarīgi parūpēties par savu skaistāko rotu un pasargāt to no saules ietekmes.

UZMANĪBU! UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.