Matu mirdzumam un veselībai

Matu mirdzumam un veselībai

NOVĒRTĒ SITUĀCIJU! 

Mata kutikulu veido ragvielas šūnas, tās kārtojas plēksnēs cita uz citas, līdzīgi kā čiekura zvīņas, kuru brīvais gals ir pavērsts lejup uz mata galu. Matu visā garumā pārklāj hidrolipīdu (āda+tauki+sviedri) plēvīte – dabisks kondicionieris, kas ietauko kutikulas plēksnītes, lai aizsargātu matu no apkārtējās vides iedarbības. Tieši kutikulas stāvoklis nosaka matu izskatu un kvalitāti. Ja mats kaut kādu iemeslu dēļ kļuvis pārāk sauss, zvīņas paceļas augšup, tāpēc mati zaudē elastību un spīdumu. Novērtē pati – kaut reizi ļauj matiem izžūt dabiski, bez fēnošanas un veidošanas līdzekļu palīdzības. Ja mati spurojas, pinkojas, nespīd, neķemmējas vai pieplok galvas ādai un neizskatās labi, tas liecina, ka tiem trūkst mitruma. 

ATJAUNOT VAI MITRINĀT?

Vispirms atjauno mitruma līdzsvaru matos. Izvēlies tieši mitrinošās matu kopšanas līnijas, kas labi piemērotas ikdienišķām rūpēm. Lieto savam matu tipam un galvas ādas stāvoklim piemērotu šampūnu, kondicionieri un masku. Papildus vari lietot matu eļļas, fluīdus, serumus u.c., kas mitrina matus, aizver un nogludina zvīņas, aizsargā un piešķir matiem mirdzumu. Mitrinošo līniju produkti vairāk piemēroti dabiskiem, sprogainiem, ķīmiski neapstrādātiem matiem. Atjaunojošo sēriju līdzekļi paredzēti ķīmiski un termiski apstrādātiem matiem, kam ir sabojāta matu struktūra. Ja mata zvīņas vairs nespēj pilnībā aizvērties, mats nespēj noturēt mitrinošās vielas. To var redzēt, ja mati pirmajā mirklī pēc mazgāšanas izskatās labi, bet izžūstot skats ir bēdīgs. Tas nozīmē, ka matiem nepieciešami atjaunojoši līdzekļi, kas palīdz aizpildīt bojāto struktūru, aizvērt un nogludināt zvīņas. Atjaunojošos līdzekļus lieto kursa veidā – mēnesi, pusotru. Kad mati atguvuši veselīgu skatu, turpini kopt matus ar mitrinošo līniju līdzekļiem.

TRAUKSME: BLAUGZNAS!

Pavasarī galvas āda ir sausāka, tāpēc tā ātri reaģē uz jebkuru kairinājumu. Niezoša galvas āda vai blaugznas visbiežāk rada nepiemērots šampūns vai kāds cits matu kopšanas līdzeklis. Nomaini biezo matu šampūnu pret citu – vieglāku, pie matu saknēm uz ādas lieto tikai speciālos līdzekļus galvas ādas attīrīšanai un stiprinošos līdzekļus matu augšanas veicināšanai. Dod priekšroku matu kopšanas līdzekļiem, kas satur dabiskas piedevas – augu ekstraktus un eļļas, kas sakopj gan matus, gan mitrina un aizsargā galvas ādu pret kairinājumiem un mazina jutīgumu. Labi piemērotas ir kopjošas matu maskas.

IEVĒRO:

Nežāvē matus ar karstu gaisu. Karstumā atveras matu zvīņas, zem tām iekļūst mikroskopiskas putekļu daļiņas, kas, neļaujot zvīņām aizvērties, padara tos sausus un nedzīvus. Karstais, sausais gaiss slikti ietekmē arī galvas ādu. Ja vēlies lietot fēnu, tā gaisa plūsmai nav jābūt karstai, bet viegli siltai.