Ādas kopšanas pamati

Ādas kopšanas pamati

Jūsu āda atspoguļo jūsu veselību. Lai par to parūpētos, jums jāpiekopj veselīgs dzīves veids.

Mazgājiet seju divas reizes dienā - no rīta un vakarā pirms gulēt iešanas. Pēc ādas attīrīšanas uzklājiet toniku un mitrinošu krēmu. Toniks palīdz noņemt eļļas, netīrumus un kosmētikas paliekas, kuras, iespējams, palaidāt garām sejas mazgāšanas laikā. Lietojiet krēmu, kas ir paredzēts jūsu ādas tipam - sausai, normālai vai taukainai ādai. Jā, arī taukainai ādai ir nepieciešama mitrināšana.

Aizsargājat ādu no saules staru kaitīgās ietekmes. Laika gaitā saules ultravioletā (UV) starojuma iedarbība izraisa daudzas izmaiņas jūsu ādā:

·       Vecuma plankumi;

·       Labdabīgi izaugumi, piemēram, seborejas keratoze;

·       Ādas toņa izmaiņas;

·       Vasaras raibumi;

·  Pirmsvēža vai vēža ādas izaugumi, piemēram, bazālo šūnu karcinoma, plakanšūnu karcinoma un melanoma;

·       Grumbas.

Lielākā daļa ādas vēža gadījumu rodas saules staru iedarbības dēļ. Ierobežojiet laiku ārpus telpām, it īpaši no pulksten 10:00 līdz 14:00. Vienmēr uzklājiet aizsarglīdzekļus pret sauli, ar saules aizsardzības koeficientu SPF 30 vai lielāku. Valkājiet aizsargājošu apģērbu, piemēram, kreklu ar garām piedurknēm, bikses un platmali.

Pārbaudiet sevi. Pievērsiet uzmanību visām ādas zonām, lai pamanītu izmaiņas dzimumzīmēs vai ādas stāvokli, kas varētu norādīt uz ādas vēzi.

Apmeklējiet speciālistus, ja rodas nopietnākas ādas problēmas, konsultējieties ar ādas ekspertu.