Skaistumkopšanas ceļvedis: eļļa sejas kopšanai

Skaistumkopšanas ceļvedis: eļļa sejas kopšanai

Sejas eļļa ir neatņemama mūsdienu skaistumkopšanas rutīnas sastāvdaļa. Tā satur lielu koncentrāciju aktīvo komponentu, kas nav (vai praktiski nav) atšķaidīti ar ūdeni. Tāpēc eļļas dod ātru un redzamu efektu. Iesakām iepazīties ar šo rakstu, lai labāk saprastu, kā darbojas šie līdzekļi. Kāpēc ir nepieciešamas kosmētikas eļļas un kā tās izvēlēties.

Kāpēc ir nepieciešama sejas eļļa?

Eļļas baro mūsu ādu, piešķir tai elastīgumu un ir labas, jo satur augstu antioksidantu koncentrāciju, kas mīkstina ādu un cīnās ar pirmajām novecošanas pazīmēm. Praktiski visas eļļas ir bagātas ar vitamīnu E, kā arī tām ir augsts taukskābju saturs. Eļļu maisījumi parasti ir izstrādāti, lai vienlaikus atrisinātu vairākas problēmas. Piemēram, tējas koka eļļa tiek pievienota kā antiseptiķis, bet lavanda ir nomierinošs līdzeklis.

Lai iekļūtu dziļajos ādas slāņos, sejas kopšanas līdzekļu molekulām ir jābūt pietiekami mazām, lai pārvietotos cauri ādas aizsargslānim. Piemēram, neliels pētījums parādīja, ka eļļas neiesūcas dziļi ādā, bet, pretēji, paliek ādas augšējos slāņos. Jāatceras, ka eļļas nesatur mitrinātājus. Īsāk sakot, tās ir sastāvdaļas, kas piesaista sev mitrumu, piemēram, glicerīns. Savukārt eļļa rada aizsargslāni, kas samazina mitruma zudumu un notur mitrinātājus iekšpusē, atjaunojot ādas aizsargbarjeru. Īpaši aktuāli tas kļūst ar vecumu, jo laika gaitā tauku dziedzeru sekrēcija samazinās un tiek bojāts ādas aizsargslānis. Eļļas padara ādu elastīgāku un atjauno aizsargslāni ar taukskābju, antioksidantu un lipīdu palīdzību. Tāpēc, ja jūs lietojat gan krēmu, gan eļļu, tad vispirms jāuzliek krēms. Tā jūs nogādāsiet mitrinātājus ādā, bet pēc tam, izmantojot eļļu, veidosiet slāni, kas notur mitrumu.

Kā izvēlēties sejas eļļu?

Izvēloties eļļu, jāpievērš uzmanība jūsu ādas tipam. Šo līdzekli var izmantot bez izņēmuma, pat tiem, kuriem ir taukaina āda. Galvenais ir prasmīgi izvēlēties līdzekli. Dažas eļļas palīdz cīnīties ar ādas taukainību, bet precīzāk, kontrolēt tauku dziedzeru sekrēciju. Piemēram, gadās, ka āda dehidrācijas dēļ kļūst taukaina. Organisms uz to reaģē, sākot veidot pārāk daudz sebumu. Šajā gadījumā eļļa palīdzēs atgūt līdzsvaru. Šis līdzeklis palīdzēs atjaunot bojātu aizsargbarjeru, ja izmantojat līdzekļus aknes ārstēšanai, kas sausina ādu. Ja jums ir taukaina āda, tad jāpievērš uzmanība jojobas eļļai. Bet visvienkāršākais ir izvēlēties eļļu taukainai ādai.

Ja jums ir sausa āda, jums derēs gandrīz jebkura eļļa. Āda kļūst sausa, ja tai trūkst mitruma vai tā ražo nepietiekamu taukvielu daudzumu. Tāpēc eļļa vai nu kompensēs trūkstošos taukus, vai arī palīdzēs atjaunot barjeru mitruma noturēšanai. Tāpēc var izvēlēties jebkuru variantu, bet īpaši labi sausai ādai ir piemērotas marulas un aprikožu kauliņu eļļas.

Pareizs iepakojums

Iegādājoties eļļu, īpašu uzmanību pievērsiet iepakojumam. Labāk izvēlēties necaurspīdīgu, jo tā nelaiž cauri gaismu un palīdz izvairīties no sakaršanas. Turklāt izpētiet sastāvu. Vielu sastāvdaļas sarakstā norāda dilstošā masas secībā. Liels pluss, ja ūdens (aqua) nav pirmajā vietā šajā sarakstā. Turklāt, ja izmantojat tikai dabiskos produktus, sarakstā nedrīkst atrasties naftas eļļas (mineral oils). Ideāls variants ir tad, ja sastāvā ir tikai dažas sastāvdaļas un tie ir dažādi dabīgi ekstrakti un eļļas. Un jo īsāks ir šis saraksts, jo labāk.

Turklāt uz iepakojuma ir jāmeklē kvalitātes zīmes, lai pārliecinātos, ka līdzeklis ir dabīgs, organisks un netestēts uz dzīvniekiem. Eļļa nav izņēmums, tāpēc droši meklējiet tādas zīmes kā Cosmos, Ecocert un The Vegan Society. Ir arī vērts meklēt līdzekļus, kas tiek iegūti ar aukstās spiešanas metodi. Šajā gadījumā tās saglabā vairāk noderīgu komponentu. Labāk, ja eļļa ir nerafinēta. Tas ne vienmēr ir norādīts uz iepakojuma, bet parasti ir atzīmēts tīmekļa vietnēs. Visbiežāk rafinētā eļļa nav spilgtā krāsā un tai nav piesātinātas smaržas, kā arī tai ir ļoti liels derīguma termiņš. Jo īsāks ir eļļas uzglabāšanas laiks, jo labāk. Vēl šāda nianse: dažām dabīgām nerafinētām eļļām, piemēram, argana eļļai, tīrā veidā ir nepatīkama smarža. Tāpēc, ja esat pamanījuši šo aromātu, tas nenozīmē, ka līdzeklis ir bojāts.

Kā pareizi izmantot eļļu?

Kā jau iepriekš teikts, eļļa ir jāuzliek pēdējā: pēc mitrinošā krēma, seruma, tonika vai jebkāda līdzekļa, kas nogādā mitrinātājus ādā. Tāpat kā krēmu, eļļu var izmantot atsevišķi vai sajaukt ar tonālo krēmu. Ja bieži izmantojat eļļu, tad neaizmirstiet par skrubi – vismaz reizi nedēļā.

Eļļa ir nepieciešama personīgās aprūpes sastāvdaļa. Lietderīgo vielu augstā koncentrācija baro ādu un padara to elastīgāku. Jūs varat izmantot eļļu katru dienu. Turklāt tā ir nepieciešama meitenēm ar jebkuru ādas tipu.