Vitamīni, kas baro Tavus matus, nagus un ādu

Vitamīni, kas baro Tavus matus, nagus un ādu

Cilvēka āda, mati un nagi bieži vien ir pakļauti temperatūras izmaiņām, vides piesārņojumam, gaisa mitruma izmaiņām kā arī dažādu kosmētikā esošo ķīmisko vielu un līdzekļu ietekmei. Šie visi iepriekš minētie faktori būtiski ietekmē mūsu ādu, matus un nagus. Pat īpaši kopjot un rūpējoties par tiem, āda var kļūt sausa, mati sašķēlušies un nagi trausli. Lai tos saglabātu veselīgus ir nepieciešami vitamīni un uzturvielas, ko var iegūt tikai iekšķīgi.

Visbiežāk problēmas izraisa B, E, A vitamīnu trūkums kā arī cinka, sēra, dzelzs un kalcija deficīts.

Ieteicams pirms uzsākt kāda uztura bagātinātāja vai vitamīnu kompleksa lietošanu, nodot analīzes un konsultēties ar savu ārstu efektīvākam rezultātam.

Ja Tev ir sausa āda ar tendenci lobīties:

Ieteicam lietot eļļā šķīstošus vitamīnus - A un E, kā arī omega taukskābi saturošus preparātus - zivju, naktssveces eļļu, linu un smiltsērkšķu eļļas.

Ja Tavu ādu klāj akne un pubertātes izraisīti izsitumi:

Hormonu svārstību dēļ bieži vien pubertātes laikā rodas akne un izsitumi, efektīvi līdzekļi cīņā ar to ir cinks un B vitamīns.

Ja Tavas lūpas plaisā un sprēgā:

Ieteicams lietot B vitamīnu un cinku.

Ja pastiprināti izkrīt mati:

Ieteicams papildus uzturā lietot A vitamīnu. Tas palīdz radīt sebumu (eļļu uz skalpa), kas paglābj matus no sausuma un šķelšanās, novēršot arī matu izkrišanu. A vitamīns cīnās arī ar brīvajiem radikāļiem, kas nosver matus uz leju, padarot smagus. Vēl matu izkrišanas gadījumos ieteicams lietot mārdadža eļļu un holīna vai inositola saturošus līdzekļus.

Ja mati ir nespodri un trauli:

Lieto Biotīnu jeb B7 vitamīnu. Tas ir neaizstājams uztura bagātinātājs, lai iegūtu veselīgus matus. Biotīns ir ūdenī šķīstošs vitamīns un tam ir būtiska nozīme matu veselībā. Tā kā organisms to saglabāt nespēj, biotīns jāuzņem katru dienu. Mūsdienās matu kopšanas līdzekļu sastāvā ir šis vitamīns, bet papildus var lietot uztura bagātinātājus kas satur šo vitamīnu.

Ja vēlies uzlabot vispārējo ādas, matu un nagu stāvokli kā arī paātrināt matu un nagu augšanu:

Ieteicams lietot īpaši šim mērķim paredzētus kompleksus uztura bagātinātājus. Tie ļaus papildināt uzturu ar ādai, matiem un nagiem nepieciešamajām uzturvielām.

Lielisks matu stiprināšanas un augšanas stimulēšanai ir silīcijs, jo tas uzlabo kolagēna sintēzi, rezultātā stiprinot matus un nagus.

Matu, nagu un ādas veselībai vitāli svarīgs ir arī C vitamīns, jo tas nodrošina, lai asinsvadu sieniņas būtu stipras un elastīgas. Līdz ar to uzlabojas matu šūnu un galvas ādas barošanās.

Jāņem vērā, ka uztura bagātinātāju labvēlīgo ietekmi var just aptuveni pēc mēneša. Lai rezultāti būtu acīmredzamāki un paliekošāki, ieteicams uztura bagātinātājus un vitamīnus lietot 3-6 mēnešus.

Uzmanību! Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!