6 iemesli, kāpēc jums jāsāk apmeklēt pirti

6 iemesli, kāpēc jums jāsāk apmeklēt pirti

Ilgāka dzīve

Cilvēki, kuri vismaz reizi nedēļā iet pirtī, par 22 procentiem samazina nāves risku, savukārt tie, kuri apmeklē pirti vismaz četras reizes nedēļā, samazina nāves risku par divām trešdaļām.

Labāks noskaņojums

Ir atklāti veidi, kas palīdz mazināt skumju, bezcerības, spēku izsīkuma un apātijas simptomus. Pirts apmeklēšana ir viens no šiem veidiem. Pacienti ar vieglu vai vidēji smagu depresiju piedzīvo ievērojamus uzlabojumus pēc sēdēšanas pirtī 15 minūtes dienā, 5 dienas nedēļā.

Spēcīgāka sirds

Viens no iemesliem, kāpēc ieteicams apmeklēt pirti, ir tas, ka karstums - vidēji no 70 līdz 90 grādiem- var palīdzēt stiprināt sirdi, uzlabot asinsriti un tādējādi samazināt sirdslēkmes un insulta risku, kā arī sirds slimību risku. Labsajūtai un relaksācijai, kas piedzīvota pirts apmeklēšanas laikā var būt nozīme sirdsdarbības uzlabošanā.

Labāka atmiņa

Pirts apmeklēšana ir labs veids, kā pabūt vienatnē ar savām domām. Cilvēkiem, kuri vismaz četras reizes nedēļā apmeklē pirti, demences saslimšanas iespējas vēlāk dzīvē samazinās par divām trešdaļām. Atmiņas uzlabojumi varētu būt saistīti ar sirds veselības uzlabošanos no regulāras pirts apmeklēšanas, kas nozīmē, ka stiprāka sirds rada “asāku” prātu.

Relaksācija

Vēl viens ieguvums no pirts apmeklēšanas- uzturēšanās pirtī nomierina jūsu prātu. Bez mobilajiem tālruņiem, datoriem vai citām ierīcēm, kas novērš jūsu uzmanību - šīs 5–20 minūtes (nav ieteicams sēdēt ilgāk) varat veltīt tikai sev. Vēl labāk, ka relaksācijas un komforta sajūta saglabājas arī pēc pirts apmeklēšanas. Tas palīdzēs jums atlikušo dienas daļu justies mierīgāk.

Normāla apetīte

Vai jūs ēdat pārāk maz? Vai ēdat pārāk daudz? Pirts apmeklēšana var palīdzēt regulēt apetīti. Pirts terapijas laikā grelīna līmenis, izsalkuma hormons, normalizējas.

Izmēģiniet šos ieteikumus, lai uzlabotu savu pašsajūtu un veselību.