7 veidi, kā veikt detoksu un attīrīt organismu no toksīniem

7 veidi, kā veikt detoksu un attīrīt organismu no toksīniem

Ikdienā mūsu ķermenis ir pakļauts toksīnu iedarbībai. Toksīni rodas dažādu apstākļu ietekmē- piesārņojums, toksiskās sastāvdaļas mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļos, skaistumkopšanas līdzekļi un pārstrādāta pārtika. Viens no veidiem, kā jūsu ķermenis atbrīvojas no toksīniem, ir caur aknām. Aknas ir mūsu galvenais detoksikācijas orgāns. To uzdevums ir padarīt toksīnus mazāk bīstamus, veicot bioķīmisko apstrādi aknu šūnās. Diemžēl, aknas vienas pašas nevar tikt galā ar toksīnu izvadīšanu, tāpēc mums laiku pa laikam ir jāveic detoksikācija.

Mērķtiecīga detoksikācija

Šajā blogā netiek runāts par detoksa tējām un pielāgotu uzturu. Šis detoksa veids ietver dzīvesveida izmaiņas, kuras uzlabo jūsu aknu darbību. Gadu gaitā mēs saskaramies ar dažādu veidu toksīniem. Bieži mēs pat nezinām, ka mums ir nepieciešams detokss- varam nepamanīt tādas pazīmes kā aknu bojājumi, tauku uzkrāšanās aknās, paaugstinātu aknu enzīmu līmeni asinīs un palielinātu tauku sadalīšanos. Pat neliela iedarbība, taukiem uzkrājoties, sajaucoties ar citiem toksīniem un veidojot toksiskākus blakusproduktus, var izraisīt aknu steatozi.

7 soļi aknu detoksam

1. Izvēlieties organisku pārtiku

Pirmais solis ir izsvītrot no savas ēdienkartes produktus, kuri satur pesticīdus, tie atrodami augļos un dārzeņos. Ieteicams atteikties no gaļas produktiem, kuru sastāvā ir hormoni un antibiotikas. Nelietojiet uzturā ģenētiski modificētu (ĢMO) pārtiku, izvēlieties dabīgus augļus un dārzeņus, kā arī gaļu, kas nesatur hormonus.

2. Ēdiet brokoļus

Atsevišķi dārzeņi palīdz veikt aknu detoksikāciju, piemēram, krustziežu dzimtas dārzeņi, kurā ietilpst brokoļi, kāposti un ziedkāposti. Kāpostu dzimta satur sulforafānu, kas palīdz uzlabot detoksikāciju. Sulforafāns veicina glutationa veidošanos. Ēdot dārzeņus, kuri pieder pie krustziežu dzimtas, jūsu organisms attīrīsies no toksīniem un veicinās mitohondriju nostiprināšanos.

3. Paaugstiniet savu glutationa līmeni

Glutations aizsargā šūnas, atbrīvojoties no liekajiem brīvajiem radikāļiem, kas bojā DNS, šūnu membrānas un olbaltumvielas. Aizsargājiet šūnas no bojājumiem, paaugstinot ķermeņa iekšējo glutationa līmeni, izmantojot šos padomus:

Ēdiet vairāk krustziežu dzimtas dārzeņus.

Ikdienas maltītei pievienojiet sīpolu ģints augus (sīpolus, ķiplokus, puravus). Sīpolu ģints (Alliums) ir vēl viena dārzeņu šķira, kas palīdz uzlabot glutationa līmeni.

Dzeriet vairāk zaļās tējas. Ir pierādīts, ka zaļā tēja izraisa glutationa veidošanos un uzlabo aknu fermentu darbību.

4. Jogas detokss

Mēreni vingrinājumi ar mierīgu elpošanu uzlabo glutationa līmeni. Izmēģiniet jogu. Ir pierādīts, ka joga veicina antioksidantu darbību.

5. Regulāri apmeklējiet saunu

Apmeklējiet pirti četras līdz septiņas reizes nedēļā, katru reizi atrodoties pirtī no divdesmit līdz sešdesmit minūtēm. Dodieties uz vietējo sporta zāli vai apsveriet iespēju iegādāties mājas saunu. Ir pierādīts, ka sausā sauna aizkavē organisma novecošanos.

6. Samaziniet alkohola patēriņu

No visiem toksīniem, kurus pārstrādā aknas, alkohols ir viskaitīgākais organismam. Samazinot alkohola patēriņu līdz minimumam, jūs uzlabosiet aknu darbību.

Ne vienmēr iespējams izvairīties no toksīnu darbības, tomēr ir iespējams samazināt toksīnu iedarbību un palīdzēt aknām veikt savas funkcijas.