Jānoiet 10 000 soļu dienā!

Jānoiet 10 000 soļu dienā!

Ejam svaigā gaisā! Lēni ejot, ir jāveic 70 – 80 soļi minūtē, ātrs temps ir 100 – 120 soļi minūtē. Lai nav jāskaita, ņem talkā soļu skaitītāju. Praktiski veselam cilvēkam dienā būtu jānoiet ap 10 000 soļu.

KĀ NOSTAIGĀT 10 000 SOĻU DIENĀ

Lai cilvēks būtu vesels, nostiprinātu imunitāti, dienā jānoiet 10 000 soļu vai septiņi kilometri. Tas ir apmēram pusotras stundas gājiens, ko var sadalīt visas dienas garumā. Šī veselīgā tendence parādījās vienlaikus ar modernajām tehnoloģijām, kad kļuva populāri soļu skaitītāji; tagad jau arī pulkstenī vai tālrunī ierīkotās programmas piefiksē katru sperto soli. Soļu skaitīšana motivē pievērsties kustīgākam dzīvesveidam, kontrolēt ikdienas aktivitātes un censties būtiski uzlabot ikdienas rādītājus. Pētījumi apstiprina, ka soļu skaitītāju rādījumu salīdzināšana lieliski stimulē sacensības garu, gan ģimenē – vecākiem un bērniem, gan skolā starp bērniem.

SOĻU SKAITĪTĀJS JEB PEDOMETRS

Šī ir viena no populārākajām viedierīču funkcijām – piefiksēt katru soli. Lai nostaigātu 10 000 soļu dienā, ir jābūt aktīvam aptuveni 250 minūtes nedēļā. Vairākas programmas, ko izstrādā ierīču ražotāji, aprēķina sadedzinātās kalorijas, kas ir īpaši svarīgi, ja viens no galvenajiem staigāšanas mērķiem ir svara regulēšana.

ZINĀŠANAI: pat puse (regulāri 5000 nostaigātu soļu) ikdienā būtiski uzlabo veselības stāvokli, samazinot sirds slimību risku un holesterīna līmeni asinīs.

IETEIKUMS: labāku rezultātu dod nevis lēna pastaiga, bet tāda, kas palielina sirdsdarbības ātrumu atbilstoši vidējas intensitātes treniņam. Tas nozīmē, ka ir jāpalielina staigāšanas temps. Ja tas neizdodas, ieteicams pastaigā iekļaut kāpšanu pa trepēm vai izmantot staigāšanai paredzētās nūjas.

Konsultē Laila Īlena-Piterniece, fizioterapeite, Ingas Ērgles privātpraksē un Šarlotes poliklīnikā.