Kāpēc uzturā jālieto zivju eļļa?

Kāpēc uzturā jālieto zivju eļļa?

Jau vairākus gadsimtus zivju eļļa tiek izmantota kā vērtīgs uzturlīdzeklis. 20. gs. tika noskaidrots, ka tā ir bagāta ar vitamīniem, sevišķi D2 un A. Vēlāk tika atrastas arī citas bioloģiski aktīvas vielas. Īpaši vērtīga ir neaizvietojamā, nepiesātinātā taukskābe Omega-3, kuru organisms pats nesintezē. Zivju eļļa satur alfa-linolēnskābi (ALS), eikozapentaēnskābi (EPS), dokozaheksaēnskābi (DHS). Organismam svarīgas ir EPS un DHS, jo tās nonāk trombocītos, leikocītos un muskuļu šūnu membrānu fosfolipīdos un izraisa tur prostaglandīnu I3 biosintēzi, tromboksāna A3, kā arī leikotriēna B5 sintēzi. Tromboksāns A3 ir bioloģiski inerts, bet prostaglandīns I3 ir vazodilatators un tam piemīt trombocītu agregāciju mazinoša darbība.  EPS nomāc iekaisuma veicinošo prostaglandīnu sintēzi.

Klīniskajos pētījumos konstatēts, ka Omega-3 regulē asinsspiedienu, mazina asinsreci un tādējādi mazina infarkta un insulta risku. Bez tam Omega-3 mazina triglicerīdu un zema blīvuma holesterīna līmeni, piemīt pretiekaisuma un antiaritmiska darbība.  

Zivju eļļā esošais bioloģiski aktīvo vielu kopums – vitamīni, nepiesātinātās taukskābes, labvēlīgi ietekmē mazuļa attīstību grūtniecības laikā, veicina smadzeņu un acu tīklenes attīstību, kā arī mazina priekšlaicīgu dzemdību risku.

Uztura bagātinātājs OmegaPure Max satur zivju eļļu, kas iegūta no jūras anšova zivīm, 1 kapsula satur Omega-3 taukskābes: EPS 465mg, DHS 375mg, kā arī DL-alfa-tokoferilacetātu 2 mg, kā antioksidantu, kas aizsargā taukskābes no oksidācijas, palīgvielas - želatīnu, glicerīnu, ūdeni.

Omega Pure Max sastāvā esošās DHS un EPS palīdz uzturēt normālu holesterīna un triglicerīdu līmeni asinīs, uztur normālu asinsspiedienu, tādējādi aizsargā sirdi un asinsvadus, palīdz uzturēt veselīgu redzes funkciju un galvas smadzeņu asinsvadu stāvokli. Tā kā Omega-3 taukskābēm piemīt pretiekaisuma darbība, to lietošana mazina artrīta radītās sāpes un locītavu stīvumu. Grūtniecēm un mātēm, kuras baro bērnu ar krūti, produkts nodrošina augļa un zīdaiņa smadzeņu un acu normālu attīstību, mazina priekšlaicīgu dzemdību risku.

Lietošanas piesardzība.

Nav paredzēts bērniem līdz 6 gadu vecumam. Piesardzīgi lietojams, ja ir alerģijas pret zivīm. Jākontrolē asins recēšanas rādītāji, personām ar augstu asiņošanas risku un lietojot asinsreci mazinošus līdzekļus.

Lietojot OmegaPure Max, reti ir novērotas blaknes,  un tās saistītas ar gremošanas traucējumiem un individuālu nepanesamību.

Ieteicams lietot pa vienai kapsulai dienā, ēšanas laikā. 


UZMANĪBU! UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.