Kas nepieciešams, lai stiprinātu imunitāti?

Kas nepieciešams, lai stiprinātu imunitāti?

Ziema ir gada laiks ar ziemas prieku baudīšanu un ne tikai- protams, ir klāt vīrusi un tas apdraud gan bērnu, gan pieaugušo veselību. Kas var palīdzēt? Vispirms apskatīsim, kas ir imunitāte. Mūsu Azetas aptiekas farmaceite Egija Jēkabsone palīdzēs izprast šo tēmu: “Imunitāte atbild par fizioloģiskiem mehānismiem, kas ļauj cilvēka organismam atpazīt svešus antigēnus (baktērijas, vīrusus, sēnītes u.c.) un neitralizēt vai likvidēt tos, nesabojājot savus audus. Imūnsistēma cīnās pret dažādām infekcijām.

Imūnsistēma tiek aizsargāta ar: ādu un gļotādu, baltajām asins šūnām, limfātiskās sistēmas orgāniem un audiem u.c.

Kad imunitāte ir spēcīga un tā strādā nevainojami, cilvēks to ikdienā nekādi nevar sajust. Bet, ja tā nedarbojas pareizi, tas var nozīmēt, ka imūnsistēma ir novājināta un nespēj cīnīties ar ārējās vides kairinātājiem, rezultātā novēro saslimšanu.

Svarīgi ir stiprināt imunitāti laicīgi! Stiprināt imunitāti katrs var, lietojot dabiskas un ķīmiskas izcelsmes iegūtus vitamīnus un minerālvielas. Veselīgs un sabalansēts uzturs stiprina imūnsistēmu. Uzturā jālieto vairāk augļu un dārzeņu, kā piemēram, tomāti, burkāni, bietes, āboli, bumbieri, dzērvenes u.c. Vēl imunitāti var stiprināt izvairoties no stresa, neaizmirst par pietiekamu un kvalitatīvu miegu, atpūsties svaigā gaisā un būt fiziski aktīvam. Nevajadzētu aizmirst arī par personīgās higiēnas ievērošanu.