Neaizmirsti par drošību no vīrusa vasaras laikā!

Neaizmirsti par drošību no vīrusa vasaras laikā!

Iestājoties siltākam laikam arvien vairāk cilvēku dodas ārpus mājām dažādās aktivitātēs. Tomēr šogad nupat noslēgtajā ārkārtas stāvoklī, joprojām ir jāievēro piesardzības pasākumi, lai nepakļautu savu un tuvinieku veselību  nevajadzīgam riskam.

Neplāno ceļojumus uz ārzemēm

Katra valsts ar vīrusa izplatību tiek galā atšķirīgi, tāpēc vērts apdomāt, vai tiešām ir nepieciešamība doties uz ārvalstīm. Latvijā ir tik daudz skaistu vietu, kuras apskatīt un lepoties.  Ja tomēr ir liela vēlme doties ārpus Latvijas, mūsu kaimiņvalstīs ir daudz lielisku apskates objektu uz kuriem doties un šāda izvēle būs daudz drošāka.

Izvēlies vairāk laiku pavadīt pie dabas

Lai izvairītos no papildus riska, vislabāk ir doties pastaigās vai piknikā pie dabas, jūras. Ja tomēr sanāk apmeklēt sabiedriskas vietas neaizmirsti par savu un tuvinieku higiēnu. Pēc iespējas mazāk ar rokām aiztiec seju, pēc katra sabiedriskās vietas apmeklējuma rūpīgi nomazgā vai dezinficē rokas. Ja ieturi maltīti brīvā dabā, pārliecinies, ka visi augļi un dārzeņi ir rūpīgi nomazgāti.

Atnākot mājās, ieteicams ar antibakteriālo salveti noslaucīt telefona ekrānu, somu un apavus. Šādu ieradumu var piekopt arī pēc vīrusa pazušanas, jo mājās tiek ienests pēc iespējas mazāk mikrobu.

Atceries par savu un bērnu personīgo higiēnu

Ja dodies ārpus mājas, obligāti somiņā ieliec antibakteriālo šķīdumu vai želeju, antibakteriālās salvetes (bērnu roku un virsmu dezinfekcijai), sejas aizsargmasku ( vairs nav nepieciešams to lietot obligāti, bet drošība pirmajā vietā) un roku krēmu (pēc intensīvas mazgāšanas, roku āda var palikt sausa). Pēc sabiedriskas vietas apmeklēšanas, tualetes apmeklējuma, neaizmirsti nomazgāt rokas.

Centies ievērot 2m distanci

Ja ir iespējams, centies izvairīties no cilvēku pūļiem un ieturi 2m distanci, lai saglabātu ļoti mazu iespējamību inficēties ar vīrusu.

Ja jūties apslimusi ir jāpaliek mājās! Savukārt, ja ir aizdomas par inficēšanos  ar vīrusu jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam!