Padomi sievietes intīmās higiēnas uzturēšanai

Padomi sievietes intīmās higiēnas uzturēšanai

Harmoniskas dzīves pamatā ir prasme ieklausīties savā ķermenī. Arī šķietami mazie signāli ir nozīmīgi un vērts tajos ieklausīties. Piemēram, galvassāpes liek apstāties un atpūsties, izsitumu rašanās liek pārskatīt mūsu dzīvesveidu un uztura principus. Tāpat arī sievietes maksts spēj pastāstīt par sievietes kopējo labsajūtas un veselības stāvokli.

Arī mūsdienās intīmās veselības un higiēnas jautājumi joprojām šķiet mulsinoši un sievietes izvairās par tiem runāt, tāpēc ir svarīgi zināt kā pareizi kopt intīmās zonas un neticēt sabiedrībā radušajiem mītiem.

 

Izvēlies piemērotus intīmās higiēnas līdzekļus

Lai izvairītos no bakteriālās vaginozes ir svarīgi pēc sporta zāles, vai peldbaseina apmeklējuma nomazgāties un nomainīt apakšveļu. Vislabāk izvēlēties higiēnas līdzekļus, kas domāti tieši intīmzonām un nekairina to.

 

Izvēlies dabīgu materiālu apakšveļu

It īpaši vasaras sezonā ir svarīgi izvēlēties apakšveļu, kas sastāv no dabīgiem materiāliem - kokvilna, lins, lai āda elpotu un tajā neveidotos baktērijas, kā arī nevēlams aromāts. Izvairies no sintētiskās apakšveļas.

 

Izvēlies maigus veļas mazgāšanas līdzekļus

Ar spēcīgu aromātu apveltītos veļas mazgāšanas līdzekļos un mīkstinātājos mazgāta apakšveļa, var radīt maksts kairinājumu, mainīt tās pH balansu un veicināt baktēriju veidošanos. Ieteicams izvēlēties līdzekļus bez smaržas un pēc iespējas dabīgākus.

 

Izvairies lietot dušas želejas ar spēcīgu aromātu

Sintētiskas un ar spēcīgu aromātu apveltītas dušas želejas var ietekmēt tavas maksts veselību - radīt kairinājumu, mainīt tās pH balansu un veicināt baktēriju veidošanos.

 

Piedomā pie sava uztura

Līdzīgi kā uzturs var mainīt labo un slikto baktēriju daudzumu zarnās, arī maksts mikrobiomu tas var būtiski ietekmēt. Izvairies ikdienā lietot daudz produktus, kuros dominē piesātinātie tauki un zemas uztura kvalitātes ēdienus, jo tie var izraisīt bakteriālo vaginozi. Arī produkti, kas satur daudz cukura, var izraisīt rauga infekciju vai piena sēnītes parādīšanos.

 

Veselīga maksts

Maksts sausumu var ietekmēt menopauze, bet to piedzīvo arī gandrīz katra piektā sieviete diezgan jaunā vecumā. Maksts sausums var būt arī nopietnāku problēmu simptoms (vairogdziedzera problēmas, kuru dēļ hormoni ir zaudējuši līdzsvaru). Šādos gadījumos ieteicams doties pie ārsta, lai novērstu problēmu un tā netraucētu ikdienas dzīvei.

 

Izvairies no ilgstoša stresa

Stress un nogurums ir uzskatāms kā galvenais piena sēnītes veicinātājs. “Candida albicans” ir raugveida sēnīte, dabiska organisma mikrofloras sastāvdaļa. Tā atrodas zarnu traktā, mutē, uz ādas, maksts rajonā un elpceļos. Ikdienā tā mūs netraucē, bet, ja dzīvesveids sāk kļūt stresa piepildīts, nervozitāte mūs pavada ik uz soļa, arī piena sēnīte sāk palikt aktīvāka. Ja imūnsistēma to nespēj kontrolēt, tā ātri vairojas. Rezultātā rodas nieze maksts apvidū, apsārtums un balti biezpienveidīgi izdalījumi.

Lai tā atkārtoti neatgrieztos ir vērts piedomāt pie sava dzīvesveida. Velti laiku atpūtai un miegam kā arī fiziskajām aktivitātēm. Ja tomēr šī infekcija atgriežas, tas norāda uz novājinātu imūnsistēmu.