Kā palīdzēt mazulītim pārdzīvot koliku laiku?

Kā palīdzēt mazulītim pārdzīvot koliku laiku?

Kolikas ir vārds, ko diemžēl zina gandrīz ikviena jaunā māmiņa. Dati liecina, ka no tām cieš aptuveni desmitā daļa zīdaiņu visā pasaulē. Vienota uzskata starp ārstiem, kāpēc tās rodas, tāpat kā viena brīnumlīdzekļa, kas kolikas mazinātu, joprojām nav. Taču ir zināmi dažādi fakti par tām un varam iepriecināt jaunos vecākus - pēdējo gadu pētījumi pierāda, ir konkrētas labās baktērijas, kuras spēj palīdzēt šajā situācijā.

Pirmās 1000 dienas no bērna ieņemšanas brīža ir vitāli svarīgas mazā cilvēka augšanai un viņa kuņģa un zarnu mikrofloras attīstībai – šajā laikā notiek intensīva vielmaiņas, iekšējās sekrēcijas un imūnsistēmas, kā arī kuņģa – zarnu mikrobioma izveidošanās un nobriešana. Un kolikas ir viena no šīs nobriešanas blakusparādībām.

Koliku radītos simptomus daļēji var saistīt ar gāzu uzkrāšanos vēderā. Lai mazinātu to uzkrāšanos ir svarīgi parūpēties par bērna zarnu mikrofloras optimālu sastāvu, pēc iespējas barojot zīdaini ar mātes pienu, dienas laikā nodrošinot piemērotas aktivitātes, rūpējoties par mierīgu gaisotni mājās, labu miegu, var veikt īpaši maigu masāžu mazulītim un papildus dot probiotikas.

Koliku gadījumā noteikti nevajadzētu dot mazulim medikamentus, turpretim probiotikas var sniegt vēlamo efektu. Ir pierādīts, ka zīdaiņiem, kuri papildus uzņēmuši probiotikas, raudāšanas biežums ir mazāks un intensitāte zemāka. Turklāt probiotikas vajadzētu piemeklēt pēc noteiktas baktēriju sugas pozitīvajām īpašībām, piemēram, Lactobacillus reuteri un Bifidobacterium breve ir sugas ar vairākiem labiem zinātnisko pētījumu pierādījumiem tieši koliku profilaksē un ārstēšanā mazuļiem. [1]

Koliku gadījumā vajadzētu aptieku plauktos meklēt probiotikas, kuru sastāvā ir šo baktēriju sugas un kuras var lietot mazulītim jau no dzimšanas. Turklāt jāskatās, lai baktērijas būtu mikrokapsulētas, jo tas nozīmē, ka tās ir pasargātas no kuņģa skābās vides un aktivizējas tikai zarnu traktā. Ir pierādīts, ka gadījumos, kad ražotājs neizmanto mikrokapsulēšanu, kuņģa skābajā vidē bojā iet līdz 85 procentiem labo baktēriju. Šī tehnoloģija arī nodrošina, ka, esot vienādam baktēriju daudzumam devā, probiotiku iedarbības efektivitāte ir piecas reizes augstāka nekā citos produktos esošām baktērijām, kurām neizmanto šo metodi. [2]

 

Jaunums - labo baktēriju izlase LYLBIOTIC Baby Drops, kas atbilst šiem kritērijiem.

Viena LYLBIOTIC Baby Drops deva satur vismaz miljardu labo baktēriju, kas ir diennaktī mazulīšiem ieteicamais baktēriju daudzums ar mērķi nodrošināt iedarbības efektivitāti.

Sastāvā esošo labo baktēriju trīs sugas – Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus reuteri un Bifidobacterium breve, ir izvēlētas, balstoties uz zinātniskos pētījumos pierādītiem veselības ieguvumiem. Kā arī LYLBIOTIC Baby Drops formula ir veidota, ievērojot Eiropas Bērnu gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura biedrības (ESPGHAN) jaunākās vadlīnijas.

LYLBIOTIC Baby Drops ir 100% dabisks produkts, nesatur ģenētiski modificētas sastāvdaļas, fruktozi, mākslīgās krāsvielas un konservantus, glutēnu, laktozi un plazmīdas (DNS molekulas, kas nodrošina rezistenci pret antibiotikām), un tā efektivitāti un drošu lietošanu ir apstiprinājusi Latvijas Jauno gastroenterologu biedrība.

Patentētajam iepakojumam pievienotā mērpipete sniedz ērtu un drošu ieteicamās diennakts devas dozēšanu, un nav jāveic pilienu uzskaite, un zīdainītim baktērijas var iedot, uzpilinot gan uz mammas pupa, gan uz knupīša, gan arī no pipetītes tieši mutē.

Inovatīvā 3Phase® iepakojuma tehnoloģija garantē produkta iedarbības noturību visa derīguma termiņa laikā – komplekss tiek aktivizēts tikai produkta atvēršanas brīdī.

Lai visiem mazulīšiem mierīgi puncīši, salds miedziņš un laimīgi vecāki!

 

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4165878/

[2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20697290/